Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z července 2, 2017

Občanům města Velké Meziříčí

Vážení spoluobčané !V minulém roce proběhla v našem městě architektonicko – urbanistická soutěž s cílem realizace projektu rekonstrukce našeho náměstí. Ta určila první tři  návrhy, které byly finančně odměněny. Následně zastupitelstvo  města svou většinou odmítlo  projekčně realizovat vítězný návrh ing.arch.Mikuláška.
Zastupitelstvo se  svou většinou  zcela zásadně neztotožnilo s navrhovaným řešením dopravy na náměstí. Návrh totiž počítá s technicky  nerealizovatelným napojením ulice Radnická na kruhový objezd. Ale co je horší, jednosměrně zprůjezdňuje ulici Kostelní z ulice Novosady! Což je z hlediska bezpečnosti množství chodců v této lokalitě se pohybujících, včetně školních dětí, pro  většinu zastupitelů zcela NEPŘIJATELNÉ !
Dále v návrhu  projektu  chybí realizace některých zadaných podmínek soutěže. Jde například o neřešení umístění tribuny pro kulturní pořady na náměstí, o vzhled restauračních zahrádek, o vzhled a umístění prodejních stánků. Studie  také neřeší dostatečný počet p…