Přeskočit na hlavní obsah

Videa

Vyjádření pana starosty k účasti pana Veličky v architektonické soutěži.


 
Vyjádření pana starosty a pana místostarosty k architektonické soutěži. 

Komentáře

 1. Za práci při samotné organizaci architektonické soutěže jsem vyúčtoval 200 hodin po 350 korunách za hodinu, které vedení i vy zastupitelé akceptovali na základě řádně podepsané smlouvy. V celkové částce 71 000 jsou zahrnuty i platby dalším dvěma osobám, které jsem platil za přípravu podkladů v řádu desetitisíců. V částce není zahrnuta předpříprava - například jednání s porotci, hodiny strávené na přípravě seminářů pro zastupitele atd. V rámci seminářů zastupitelstva jste byli od počátku, tedy dva roky zpět, informováni o celé struktuře a průběhu architektonické soutěže a to včetně celého rozpočtu architektonické soutěže. Nyní se snažíte dále a dále tvrdit, že na poslední chvíli zachraňujete Velké Meziříčí potažmo náměstí. Rovněž jste byli informování, že funkce přezkušovatele a sekretáře sdružená do jedné osoby ušetří zhruba třetinu nákladů, tak aby nemusela být placena další odborná osoba.
  Vaše manipulativní zacházení s informacemi je jen pokračováním vašich dezinformačních aktivit a úporné snahy znevěrohodnit institut soutěže, vítěze, porotu či následné občanské aktivity. Zároveň je absurdní, že vystupujete v zastupitelské demokracii jako část zastupitelstva pod pseudoinformační občanskou aktivitou, která napadá a zesměšňuje občany, které by měla zastupovat.
  S přáním smysluplného nakládání s pozitivní energií Petr Velička

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Velicko, vy sám manipulujete a osocujete. A snažíte se odvést pozornost od vaší osoby. Necid na videu tvrdil, že nechcete ani korunu a přitom jste dostal zaplaceno. To je to podstatné. Vše ostatní je pouze vaše " omáčka" kolem.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Veličko, prosím o důkaz k vašemu tvrzení: Zároveň je absurdní, že vystupujete v zastupitelské demokracii jako část zastupitelstva pod pseudoinformační občanskou aktivitou, která napadá a zesměšňuje občany, které by měla zastupovat.
  Chci se v tom konečně vyznat! a ne být jako občan popotahován ze strany na stranu a používán jako hadr na špínu z radnice. Tohle všechno jste si, podle mě, měli vyřídit společně. Za dveřmi radnice, proč vyjadřují zastupitelé nesouhlas, proč proč a co potom.
  Když už se to dotáhlo až sem, chci důkaz na vaše ostrá tvrzení. Hlas lidu, svůj hlas nedám za fabulaci, osobní spory, mocenské spory, nebo já nevím, proč je na pískovišti řev.
  Děkuji za Vaši odpověď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ten ti neodpoví. Napadat to jde každýmu.... Ale dokazovat. Co pane fabulante Veličko?

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co v návrhu jedna nesedí.

Jaké jsme měli konkrétní připomínky a námitky k vítěznému návrhu? Slyšet o tom, že máme nějaké námitky a dotazy k vítěznému návrhu už bylo.
Proč? Z jakého důvodu? Co "nesedělo"?
Pokusíme se to ve zkratce říci na pár faktech. Zadání soutěže (najdete na www.velkemezirici.czwww.velkemezirici.cz):

UPŘESŇUJÍCÍ PODMÍNKY ZADÁNÍ :

Vymezení ploch:

Požadujeme řešení umístění:
Kulturní akce krátkodobé
Kulturní akce dlouhodobé (kulturní léto 2-3 měsíce) včetně definování podoby pódia a mobiliáře hlediště
Trhy definovat podobu a místo pro každodenní užití v sezóně (cca 6 subjektů)
vymezení tržních ploch pro velké trhy (řemeslné, vánoční, farmářské, pouť) cca 5-10x ročně
Vymezit místo pro vánoční strom
Letní zahrádky (definovat podobu)
Pouť (umístění kolotočů) není limitujícím faktorem pro podobu řešení náměstí.
Pomník velkomeziříčské tragédie a jeho umístění není limitujícím faktorem pro podobu náměstí. Přehodnotit jak zajistit jeho důstojnou podobu společně s okolním funkčním využitím.

Občanům města Velké Meziříčí

Vážení spoluobčané !V minulém roce proběhla v našem městě architektonicko – urbanistická soutěž s cílem realizace projektu rekonstrukce našeho náměstí. Ta určila první tři  návrhy, které byly finančně odměněny. Následně zastupitelstvo  města svou většinou odmítlo  projekčně realizovat vítězný návrh ing.arch.Mikuláška.
Zastupitelstvo se  svou většinou  zcela zásadně neztotožnilo s navrhovaným řešením dopravy na náměstí. Návrh totiž počítá s technicky  nerealizovatelným napojením ulice Radnická na kruhový objezd. Ale co je horší, jednosměrně zprůjezdňuje ulici Kostelní z ulice Novosady! Což je z hlediska bezpečnosti množství chodců v této lokalitě se pohybujících, včetně školních dětí, pro  většinu zastupitelů zcela NEPŘIJATELNÉ !
Dále v návrhu  projektu  chybí realizace některých zadaných podmínek soutěže. Jde například o neřešení umístění tribuny pro kulturní pořady na náměstí, o vzhled restauračních zahrádek, o vzhled a umístění prodejních stánků. Studie  také neřeší dostatečný počet p…